Luzhniki Félmaraton: 7 tény arról, hogy volt

A félmaraton kezdetén

Körülbelül 9000 ember indult az új verseny rajtjára.

A hagyományok megváltoztatása nélkül

A luzniki félmaraton egy körben telt el a főváros főutcáin. A 21,1 km távolság a Luzhnetskaya, Frunzenskaya, Prechistenskaya, Kreml, Raushskaya és Kosmodamianskaya töltések mentén húzódik. Moszkva világhírű nevezetességeinek festői kilátását nemcsak a főváros lakói, hanem több mint 34 ország külföldi futói is értékelhetik.

Minden új

Minden résztvevő, aki átlépte a célvonalat, emlékérmet kapott frissített formában.

A bajnokságért vívott harcban

Oleg Grigorjev abszolút győztese lett a Luzsnyiki félmaratonnak - 21,1 km-t futott 1: 09,17 alatt. A második Andrey Safronov lett 1: 09.18 eredménnyel. A harmadik helyet Vitalij Loginov szerezte meg - 1: 10.27. A lányok közül elsőként Julia Konyakina érkezett a célba 1: 18.00-as eredménnyel. A második helyet Natalya Popkova szerezte meg - 1: 19.26. A harmadik eredményt Alla Sidorova mutatta - 1: 20.35.

Fotó: Moszkvai maraton

Félmaraton határok nélkül

A futókon kívül a félmaratont hagyományosan kézimunkások (mozgáskorlátozott sportolók, akik speciális kerékpárokat kézi hajtással hajtanak) és első alkalommal kerekesszékes sportolók teljesítették. Ruslan Kuznyecov volt a leggyorsabb kézilabdázó, Vitalij Gricenko pedig az első helyet szerezte meg a kerekesszékkel közlekedők között.

Jó cselekedet

A Luznyiki félmaratont a Jó Aritmetika Alapítvány 100 jó futója is meghódította. Először nemzetközivé vált a jó futók csapata: csatlakozott hozzájuk Olaszország képviselője. Az alap csapatának 60 000 rubelt sikerült összegyűjteni. Az összes összegyűjtött összeg az árvák oktatási programjának támogatására - Esély.

Online

Több száz ember köszöntötte a győzteseket a célban. Minden rajongónak lehetősége volt követni futóját a verseny alatt, ami lehetővé tette, hogy ne hagyja ki a célban. Azok számára, akik nem tudtak eljönni és szurkolni a résztvevőknek, lehetőség nyílt a verseny élőben történő megtekintésére az interneten, a weboldalon és a verseny közösségi hálózataiban.