Seliger Swim: nyílt vízi úszás eredményei

Az úszásban résztvevők 18 és 60 év közötti profik és amatőrök voltak, akik négy táv bármelyikét meg tudták úszni: 1 mérföld, 5 kilométer, 10 kilométer és egy 5 + 5 kilométeres váltó. A verseny napján azonban a bejelentett távolságok 1250 méterre, 4 kilométerre, 8 kilométerre és a váltóversenyekre 4 + 4 kilométerre csökkentek, sémáikat megváltoztatták az alacsony vízhőmérséklet (12-15⁰C) miatt.

Az úszás egyszerre Seliger két helyszínét fedte le: a Nilo-Stolobenskaya sivatagot és a Nikola-Rozhok falut. Az úszóknak nyílt vízen kellett megmutatniuk tájékozódási képességeiket, és kiszámíthatatlan áramlatokban szorosan követték a pályát: a pályától való kis eltérés jelentősen meghosszabbíthatja az útvonalat. A hideg víz további nehézségeket okozott, ezért az összes résztvevő nedves ruhát viselt.

Fotó: Maria Shalneva

Az úszás eredményei szerint Moszkva képviselői lettek a győztesek és a díjazottak 1 mérföld távolságban a nők között: Anastasia Baryshnikova, Anna Kolpakova és Galiya Latypova . A moszkoviták ezen a távolságon is a legjobb férfiak lettek: Askhat Abdrasov, Anton Popov és Vaszilij Dolgan .

5 kilométeres távon az aranyat Sergey Stryuchkov (Rybinsk) nyerte, a második helyet Mihail Sharov (St. Petersburg), a bronzérmet Artem Shinkevich (Szentpétervár) kapta.

5 km távolságban a nők között a legjobbak acél: Inga Filippova (Szentpétervár), Roksolana Ischuk (Moszkva) és Ekaterina Zharnikova (Moszkva).

Jurij Saramutin (Moszkva) lett az úszás bajnoka 10 kilométeres távon - az X előfutamok háromszoros győztese -VÍZEK. Az ezüstöt Sergey Kikonkov (Szentpétervár) nyerte, a harmadik helyet Evgeny Zeleny (Solnechnogorsk) szerezte meg.

Elena Negomedzyanova és Anna Shcherenko (Moszkva) lett a legjobb női csapat az 5 + 5 km-es váltóban; a legjobb vegyes csapat - Svetlana Parygina és Ilya Yablonovsky (Moszkva); a legjobb férfi csapat - Roman Savrasov és Alekszej Kazak (Konakovo-Moszkva).

Fotó: Maria Salneva

Az orosz orvosi exoskeleton Exo Atlet első tesztpilótája, a Forbes szerkesztője, siklórepülő és motivációs előadó Jaroszlav Szvjatoszlavszkij is részt vett a Seligeri-tó tömegúszásában.

A Seliger Swim az X-WATER tömeges úszások sorozatának második szakasza lett, célja az orosz és külföldi úszásamatőrök összefogása és az oroszországi turizmus népszerűsítése. 2017-ben a nemzetközi nyíltvízi úszóverseny isf a Krím-félszigeten a Fekete-tengeren, a Volga-parton, a Bajkál-tónál és a Barents-tenger partján fekvő Teriberka faluban tartják. A sorozat következő szakaszára - a STADA Volga Swim - Nyizsnyij Novgorodban kerül sor július 15-én, és Oroszország legnagyobb nyíltvízi eseményévé válik.

Előző poszt Életadó erő: 5 ismerős folyadék szokatlan perspektívában
Következő üzenet Népszerű anti-stressz: 5 tény a fonóról